• Home
  • Premier League
  • Chelsea sfidon Palmeiras për Botërorin, Jorginho: Do t’ju them diçka që vetëm pak veta e dinë

Chelsea sfidon Palmeiras për Botërorin, Jorginho: Do t’ju them diçka që vetëm pak veta e dinë

Mesfushori i Chelsea-t, Jorginho, ka pranuar se ai është refuzuar nga Palmeiras në fillimet e karrierës së tij. Italiani do të ketë një mundësi të hakmerret në finalen e Botërorit për klube që londinezët do të luajnë këtë të shtunë (ora 17:30) kundër klubit brazilian.

Ka qenë vetë mesfushori që e ka zbuluar atë që ka ndodhur në prag të përballjes me Palmeiras-in: “Do t’ju them diçka që jo shumë njerëz e dinë”, ka thënë kampioni i Europës me Italinë dhe Chelsea-n.

“Lidhja që kam me Palmeiras-in është se unë jam marrë në provë nga klubi kur kam qenë 12 vjeç dhe nuk kam arritur të siguroj një vend në skuadër. Ky është i vetmi kujtim që kam nga Palmeiras.

“Kështu e ka futbolli. Tani jemi këtu 18 vite më pas për t’u përballur në finalen e Botërorit për klube kundër Palmeiras dhe është një çmenduri. Këto histori e bëjnë futbollin të bukur.

“Gjithçka ndodh për një arsye. Ndoshta është më mirë kështu. Do të përdor gjithçka është e mundshme për të motivuar veten dhe për të fituar”.

Leave A Comment