• Home
  • Category: Kombëtaret

Ylli i Juventus-it shkëlqen edhe në -16 gradë, dy lojtarë braktisin fushën me hipotermi (Video)

Ndodh shpesh që disa lojtarë të zëvendësohen gjatë ndeshjes për zgjedhje teknike ose për shkak të problemeve fizike, por këtë herë zëvendësimet nuk kanë ardhur për shkak dëmtimi. Në fakt, në ndeshjen mes Amerikës dhe Shteteve t Bashkuara të Amerikës, e vlefshme për grupin amerikanoverior të kualifikuesve për Katar 2022,…

Nata e pabesueshme e Alisson: ndëshkohet dy herë me të kuq, por shpëton në të dy rastet (Video)

Alisson është ndëshkuar dy herë me karton të kuq në Ekuador-Brazil, por është shpëtuar nga VAR. Po, asnjë gabim. Portieri ka marrë  dy kartonë të kuq, por në të dy rastet është shpëtuar nga ndërhyrja e teknologjisë. Ka ndodhur  gjithçka në natën e ndeshjeve kualifikuese amerikanojugore për Katar 2022. Në…