• Home
  • Month: August 2019

Kombëtarja gjen shtëpi për stërvitje, një klub i hap dyert pa pagesë

Kombëtarja e basketbollit për meshkuj po kryen përgatitjet e saj për ndeshjen e fundit në fazën para-eliminatore të Kampionatit Europian “Eurobasket 2021” në mjediset e Akademisë “Dhimitraq Goga”, në Durrës. Në një postim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, Akademia konfirmon se ka lejuar ekipin kombëtar të stërvitet pa…

Kombëtarja humbet sërish me Bjellorusinë, lamtumirë “Eurobasket 2021”

Kombëtarja e meshkujve në basketboll është mundur sot në mbrëmje 97-66 nga Bjellorusia, ndeshje e vlefshme për fazën para-eliminatore të Kampionatit Europian “Eurobasket 2021”. Kjo sfidë e luajtur në Minsk ishte e treta për kuqezinjtë në Grupin E, të trija të humbura, duke bërë që Shqipëria t’i thotë zyrtarisht lamtumirë…

Vllaznia nuk ndalet në merkato, zyrtarizon amerikanin e tretë

Basketbollisti Maurice Williams është përforcimi i radhës i skuadrës së Vllaznisë për meshkuj. 27-vjeçari amerikan ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me shkodranët, që kanë zyrtarizuar sot transferimin e lojtarit anësor. Williams, që sezonin e kaluar ka luajtur në Kosovë me Lipjani, është amerikani i tretë që firmos për Vllazninë pas…

Dy humbje në Europian, kuqezinjtë përgatisin sfidën e radhës me Bjellorusinë

Faza para-eliminatore e Europianit “Eurobasket 2021” nuk ka nisur mirë për kombëtaren shqiptare të basketbollit për meshkuj. Shqipëria i ka humbur 2 ndeshjet e para në Grupin E, fillimisht në Tiranë ndaj Bjellorusisë dhe më pas në Kopenhagen ndaj Danimarkës. Për pasojë, kualifikimi në fazën eliminatore është i mbyllur për…