• Home
  • Month: February 2022

Paratici dhe Conte “plaçkisin” Juventusin, ja ylli i radhës bardhezi që kanë piketuar

Tottenhami “made in Itali” i Paratici dhe Conte ka si synim madhor një tjetër yll bardhezi, Paulo Dybala. Siç raportohet nga “TEAMtalk”, klubi i “Spurs” po e ndjek me vëmendje të veçantë evolucionin e çështjes së lidhur me “Joya”.Prioriteti i sulmuesit argjentinas mbetet rinovimi i kontratës, që skadon në qershor,…

Sacchi i jep kurajo Interit: Ja gjëja për të cilën duhet të punojë më shumë

Arrigo Sacchi ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, ku ka folur për Interin dhe “nokautin” e mbrëmshëm ndaj Liverpool-it në 1/16 të Ligës së Kampionëve: “Rezultati na lë të dëshpëruar, por Interi zhvilloi një lojë të mirë, u ballafaqua me dinjitet ndaj anglezëve.Zikaltrit duhet të punojnë shumë në…

“Ibra s’do të jetë kurrë barrë për Milanin”; zbulohet “testamenti” i Maldinit për suedezin

Dje, Milani rifilloi stërvitjen në Milanello për ndeshjen e së shtunës kundër Salernitana. Në të, Zlatan Ibrahimovic do të mungojë për ndeshjen e katërt radhazi. Suedezi ende po lufton me inflamacionin e bezdisshëm të tendinit të Akilit të djathtë dhe do të kthehet në fushë me vëmendjen më të madhe…