• Home
  • Category: Basketboll bota

“Jordan dhe Messi janë njësoj, por…”. Kukoc i shpjegon Rakitic super avantazhin e dy ikonave të sportit (Video)

Ivan Rakitic dhe Toni Kukoc janë dy legjenda të sportit kroat. Futbollisti dhe ish-basketbollisti kanë diskutuar në një lidhje direkte në rrjetet socialenë lidhje me Leo Messi-n dhe Michael Jordan. “Messi është si Jordan dhe Jordan është si Messi. Por Jordan, ashtu si Scottie Pippen, ishte i vetëdijshëm se kishte…

Thirrja dramatike e ish-yllit të NBA-së: Koronavirusi po më vret, lutuni për mua!

Bota e NBA është ende në një gjendje “shoku” pas imazhit të publikuar në rrjetet sociale nga Cedric Ceballos. Në të, ish-basketbollisti i Suns, Lakers, Mavericks dhe Pistons shihet në një barelë spitalore, në oksigjeno-terapi,  pasi u shtrua nga komplikimet që rrjedhin prej infektimit me koronavirus. Ceballos, i cili është…