• Home
  • Category: La Liga

NGA SPANJA | Perez tërbon Leonardon, drejtuesi i PSG e akuzon hapur gjatë drekës. Por padroni i Real Madridit…

Liga e Kampionëve 2021-2022 rifilloi zyrtarisht sonte, me 1/16-tat e eliminimit direkt. Menjëherë një ndeshje e madhe në Paris, mes PSG dhe Real Madrid. Në duelin e sotëm përballen dy ish-trajnerë të Milanit. Nga njëra anë, Carlo Ancelotti, trajneri që udhëhoqi kuqezinjtë drejt triumfeve të shumta në fillim të viteve…

Cannavaro “skanon” Barça-Napoli: Kanë filozofi të ngjashme, sfidë e denjë për Champions

Paolo Cannavaro, ish-mbrojtësi i Napolit, foli për “Sport” mbi ndeshjen e së enjtes në “Europa League” mes skuadrës së Spallettit dhe Barcelonës: “Pres një ndeshje shumë të ekuilibruar. Napoli tashmë ka treguar se mund të japë gjithçka kur përballet me të mëdhenjtë. Pavarësisht historisë së madhe të Barçës, mendoj se…