• Home
  • Month: November 2021

Cassano dridh kombëtaren axurre: Duke sfiduar Portugalinë jemi një këmbë e gjysmë jashtë Botërorit të Katarit

Mbrëmë ishte koha për shortin e “play off”-it për Kupën e Botës në Katar, ku Italia u çiftua me  Maqedoninë e Veriut në ndeshjen e parë (ose gjysmëfinale) dhe eventualisht ndeshjen e fundit (finale) pritet ta luajë kundër fituesit Portugali-Turqi. Tema e kësaj finaleje delikate u trajtua edhe gjatë episodit…