• Home
  • Champions League
  • CHAMPIONS: Super gafë nga Shakhtar, Benzema nuk fal dhe realizon golin historik për Real Madrid (Video)

CHAMPIONS: Super gafë nga Shakhtar, Benzema nuk fal dhe realizon golin historik për Real Madrid (Video)

Real Madrid nuk ka humbur kohë kundër Shakhtar.

Sfida që po zhvillohet në Bernabeu, e vlefshme për javën e katërt të Grupit D të Champions League, është zhbllokuar në minutën e 14-të.

Ka qenë Karim Benzema që ka shënuar për madrilenët pas një gafe në mbrojtjen e ukrainasve.

Real Madrid është bërë skuadra e parë që realizon 1000 gola në historinë e Kupën e Kampionëve/Champions  League.

Leave A Comment