• Home
  • Premier League
  • Burnley-United nis me një lajm të keq për CR7 dhe një të mirë për Pogba

Burnley-United nis me një lajm të keq për CR7 dhe një të mirë për Pogba

Burnley do të presë Manchester United në shtëpi në javën e 24-t të Premier League. Rikthehet në formacionin titullar Paul Pogba, i cili mungonte në një ndeshje të kampionatit që nga 24 tetori.

Befasi në zgjedhjet e bëra nga trajneri Rangnick në reaprtin e sulmit, duke zgjedhur Cavani-n në vend të Cristiano Ronaldo-s.

Formacionet zyrtare

BURNLEY (4-4-2): Pope; Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters; Westwood, Brownhill, McNeil, Cornet; Rodriguez, Weghorst. MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): De Gea; Dalot, Maguire, Varane, Shaw; Pogba, McTominay; Sancho, Fernandes, Rashford; Cavani.

Leave A Comment