• Home
  • La Liga
  • Barcelona, 8 lojtarë për 3 vende: Xavi po mendon të rikthejë të padëshiruarin kundër Atletico-s

Barcelona, 8 lojtarë për 3 vende: Xavi po mendon të rikthejë të padëshiruarin kundër Atletico-s

Merkato e janarit ka çuar te Barcelona një tredhëmbësh të ri. Nëse do të donte, në fakt, Xavi mund të rreshtojë kundër Atletico Madrid blerjet e reja Adama Traore, Ferran Torres dhe Pierre-Emerick Aubameyang.

Reparti sulmuesi i katalanasve, ka shkruar Sport, është shumë i mbipopulluar tani, veçanërisht pas dëshirës së trajnerit për të grumbulluar Ousmane Dembélé.

Mbetet për t’u vlerësuar edhe pozicioni i Luuk de Jong, i cili ka fituar besimin e Xavi-t në ndeshjet e fundit falë paraqitjeve të mira, pa harruar edhe Memphis Depay, Abde dhe Jutgla.

Leave A Comment