• Home
  • Seria A
  • Vendim drastik nga Inzaghi përpara ndeshjes Inter-Liverpool? Trajneri po mendon që…

Vendim drastik nga Inzaghi përpara ndeshjes Inter-Liverpool? Trajneri po mendon që…

Gazeta Tuttosport tenton “të lexojë” formacionin e Simone Inzaghit në kuadër të ndeshjes së madhe kundër Liverpoolit mbrëmjen e së mërkurës ne San Siro, e vlefshme per fazen e 1/16-ve te Champions League.

Duke ditur se nuk do te luaje Nicolo Barella, mesfushori me i mire dhe ylli i padiskutuar, trajneri gjithashtu mund te beje zgjedhje te forta edhe ne mbrojtje. E nese Barella eshte i skualifikuar pas te kuqit te marre ne Madrid ndaj Realit, ne ndeshjen e grupeve, vendimi i trajnerit mund te vije ne mbrojtje.

Shumëçka do të varet nga rikuperimi ose jo i Alessandro Bastonit, i cili në çdo rast duket se po ecën mirë. Nëse ai kthehet, Inzaghi mund të vendosë të heqë dorë nga Stefan de Vrij, protagonisti i një momenti negativ forme, me Skriniar të devijuar në qendër dhe D’Ambrosio-Bastoni në krahët e tij.

Nga ana tjetër, nëse Bastoni nuk do të rikuperohej, De Vrij sigurisht që do të ishte titullar përpara Handanovic…

Kujtojme qe De Vrij ne fund te sezonit mund te pershendese Interin dhe te largohet, pasi Mino Raiola eshte duke kerkuar nje skuader te re…

Leave A Comment