• Home
  • Champions League
  • Rush paralajmëron Interin: S’ke shanse ndaj Liverpool-it. Lukaku? Ka mësuar nga gabimi i fundit

Rush paralajmëron Interin: S’ke shanse ndaj Liverpool-it. Lukaku? Ka mësuar nga gabimi i fundit

Ish-sulmuesi i Uellsit, Ian Rush, i intervistuar për ndeshjen e radhës të Ligës së Kampionëve ndërmjet Interit dhe Liverpool-it, ishte qartësisht i njëanshëm, në favor të skuadrës së Klopp si favorite: “Janë dy skuadra të mëdha, me histori prestigjioze, por sot Liverpool-i luan shumë mirë. Italianëve është gjithmonë e vështirë t’iu shënosh, por me këta lojtarë që kanë të kuqtë, me siguri mund të shënojë dhe fitojnë, duke e kaluar raundin”.

Rush më pas analizoi shpërthimin e Lukakut te Chelsea, në një intervistë për “Sky”, ndërsa më pas kërkoi falje: “Të mos grumbullohej atë ndeshje, pas shpërthimit të tij mediatik ishte e drejtë. Klubi është i pari dhe për këtë arsye nuk mund të kishte një vendim më të mirë. Jam i bindur që Lukaku do ta ketë marrë mësimin e duhur në këtë rast, do të bëhet shumë më i fortë. Bravo Tuchel, i cili e trajtoi gjithçka në mënyrë perfekte”.

 

Leave A Comment