• Home
  • Formula 1
  • Mick Schumacher nuk heq dorë: Dua titullin, në të kundërt nuk garoj në F1

Mick Schumacher nuk heq dorë: Dua titullin, në të kundërt nuk garoj në F1

Ëndrra ime është ajo që të dueloj për titullin kampion bote në Formula 1. Mundësisht që sezonin tjetër. Ndoshta nuk duket real si objektiv duke parë rezultatet e këtij sezoni, por nëse nuk do të dëshiroja këtë gjë, atëherë nuk do të isha në Formula 1”.

Ka qenë ky komenti që dha sot Mick Schumacher, piloti 23-vjeçar i Haas, djali i 7 herë kampionit të botës, Michael Schumacher. Piloti i ri gjerman debutoi këtë vit në Formula 1 me Haas, makinë me të cilën do të garojë edhe vitin tjetër, ndërkohë që do të jetë edhe pilot rezervë i Ferrarit.

Shpresoj që sezonin e ri të jemi më shpesh në zonën e pikëve dhe ky është objektivi për vitin tjetër. Të shohim nëse do ta arrijmë këtë objektiv që në garën e parë”, tha Mick Schumacher.

Leave A Comment