• Home
  • La Liga
  • Messi kthehet në Barcelonë, takim kokë më kokë me Xavi dhe Busquets

Messi kthehet në Barcelonë, takim kokë më kokë me Xavi dhe Busquets

Ndërsa transmetohej programi “Onze” i “Esport 3”, Leo Messi po darkonte në Barcelonë me ish-shokët e tij të skuadrës katalanase, Xavi Hernández dhe Sergio Busquets. Futbollisti aktual i PSG-së, trajneri i Barçës, i cili feston ditëlindjen këtë të martë, dhe kapiteni blaugrana, ruajnë një miqësi të madhe dhe nuk e kanë humbur rastin të takohen sërish.

“Cope’s Great Match” thekson se në darkë ishte edhe Jordi Alba. Messi luajti ndeshjen e tij të radhës në Ligue 1, të dielën në orën 21:00, ku u aktivizua si zëvendësues, pasi u kthye nga pushimi prej COVID-19. Ai hyri në pjesën e dytë për ta ndihmuar ekipin e tij të mposhtte Reims 4-0.

Busquets, kapiteni i skuadrës spanjolle, nuk ka asnjë angazhim ndërkombëtar në këtë periudhë, ashtu si edhe argjentinasi.

Leave A Comment