• Home
  • La Liga
  • Barazimi me Villarreal-in, Ancelotti “fajëson” La Liga-n

Barazimi me Villarreal-in, Ancelotti “fajëson” La Liga-n

Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madrid, ka analizuar barazimin e marrë në fushën e Villarreal-it. Këto kanë qenë deklaratat e bëra nga tekniku pas ndeshjes për Movistar:

“Kemi qenë pak të pafat: kemi goditur dy herë traversën dhe ka patur pritje shumë të bukura nga ana e portierit kundërshtar. Kthimi i Bale në fushë pas pothuajse gjashtë muajsh? Ka luajtur mirë, i kemi kërkuar disa gjëra që i ka bërë mirë, veçanërisht në pjesën e dytë.

“Ka patur disa raste, por ka qenë i pafat. Situata në kampionat? La Liga është gjithmonë e komplikuar, është kështu për të gjithë”.

Leave A Comment