• Home
  • La Liga
  • Suarez simulon dhe fiton penallti, portieri hakmerret (Video)

Suarez simulon dhe fiton penallti, portieri hakmerret (Video)

Atletico Madrid-Getafe, ndeshje e vlefshme për javën e 24-të të La Liga-s, mund të ishte zhbllokuar në minutën e 9-të të pjesës së parë.

Luis Suarez ka fituar një penallti të dyshimtë për një faull të portierit Soria, por pamjet kanë treguar s eka qenë sulmuesi uruguaian që ka kërkuar kontaktin.

Numri 13 i Getafe-s, gjithsesi, është hakmarrë duke e ndalur goditjen e sulmuesit nga pika e bardhë me një pritje të jashtëzakonshme.

Leave A Comment