• Home
  • Champions League
  • Real Madrid-Inter luajnë për vendin e parë: këto janë zgjedhjet e Ancelotti-t dhe Inzaghi-t

Real Madrid-Inter luajnë për vendin e parë: këto janë zgjedhjet e Ancelotti-t dhe Inzaghi-t

Real Madrid dhe Inter do të përballen mbrëmjen e sotme për vendin e parë në grupin e Champions-it.

Inzaghi ka zgjedhur D’Ambrosio para Dimarco, me Perisic titullar në krahun e majtë dhe Dumfires në krahun e kundërt.

Përpara dyshja e zakonshme Lautaro-Dzeko, me Calhanoglu në mbrshtetje.

Ancelotti, nga ana tjetër, ka vendosur të zëvendësojë Benzema e dëmtuar me Jovic.

Formacionet zyrtare

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Jovic, Vinicius Jr.

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, Bastoni, D’Ambrosio; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; L. Martinez, Dzeko.

Leave A Comment