• Home
  • Seria A
  • “Pum Pum” Piatek gjen golin pasi humbi penallti, Manaj deri tani inekzistent (VIDEO)

“Pum Pum” Piatek gjen golin pasi humbi penallti, Manaj deri tani inekzistent (VIDEO)

Fiorentina ka kaluar ne avantazh 0-1 në La Spezia dhe deri më tani goli i Piatek është vendimtar në fund të pjesës së parë. Pikerisht polaku kishte humbur një penallti në fillim të ndeshjes, hera e dyte brenda pak kohe pasi e humbi edhe ne kupe.

Pas largimit te Vlahovic, Fiorentina i ka besuar pistoletes polake duke e marre nga Hertha Berlin ne Gjermani. Piatek falet nga penalltia e gabuar, i ftohtë dhe i shpejtë në shenim: një hapje inteligjente e Castrovillit për Maleh, i cili shkon me një krosim në qendër, mbi të cilin Odriozola mbulon, duke mashtruar Provedel. Topi arrin te Piatek, në shtyllën e largët, për golin e lehtë.

Ne fushe dhe Manaj titullar por deri tani shqiptar nuk ka bere dot asgje.

Leave A Comment