• Home
  • Nations League
  • Poloni-Holandë, formacionet zyrtare: 5 “italianë” në fushë, po aq në stol

Poloni-Holandë, formacionet zyrtare: 5 “italianë” në fushë, po aq në stol

Poloni-Holandë do të jetë një nga ndeshjet e rëndësishme të mbrëmjes së sotme në Nations League.

Të dy përfaqësueset mund ta fitojnë grupin, por gjithçka do të varet nga Italia, në fushë kundër Bosnjës.

Të shumtë “italianët” në fushë: Glik, Reca, Zielinski, De Vrij, Hateboer. Dhe nw stol Szczesny, Skorupski, Milik, Linetty, Bereszynski.

Formacionet zyrtare

POLONIA (4-2-3-1): Fabianski; Kedziora, Glik, Bednarek, Reca; Klich, Krychowiak; Placheta, Zielinski, Jozwiak; Lewandowski.

HOLANDA (4-3-3): Krul; Hateboer, De Vrij, Blind, Van Aanholt; Klaassen, Wijnaldum, Frenkie de Jong; Stengs, Depay, Malen.

Leave A Comment