• Home
  • Seria A
  • “Nuk do ta bëjmë tani, do të ishte budallik…” Tonali komenton suksesin, pastaj thumbon Maignan mbi asistin

“Nuk do ta bëjmë tani, do të ishte budallik…” Tonali komenton suksesin, pastaj thumbon Maignan mbi asistin

Sandro Tonali është intervistuar nga DAZN në pas-ndeshjen Milan-Sampdoria e perfunduar 1-0 me golin e Rafal Leao…

“Ndoshta na duhej një gol në pjesën e dytë për të qenë më të relaksuar, por edhe kështu është një javë perfekte. Prej kohësh na mungonin 3 fitore radhazi, na japin shumë besim edhe në momente të vështira. Fitorja është e bukur, do të na bëjë mirë për të ardhmen”.

Një javë si kjo në mendjen e Tonalit… “Jam i lumtur, nëse i heqim këto dy vite, ka kaluar shumë kohë që Milani nuk ka shkuar kështu dhe një tifoz nuk ka qenë aq i lumtur që ka ardhur në stadium. Jemi të lumtur për tifozët dhe krenarë për gjithë këtë. Ne e dimë që ata që vijnë në stadium na duan dhe ne përpiqemi t’i shpërblejmë në fushë”.

Ndeshja e 25 si titullar: “Çdo lojë ndryshon. Edhe sot nuk ishte e lehtë, duke luajtur në mesditë me këtë temperaturë që nuk jemi mësuar. Ju duhet të mësoheni me të gjitha këto në nxehje. Jam i kënaqur me atë që po bëj dhe nuk duhet te dorëzohemi asnjë centimetër”.

Për asistimin e Maignan: “Do të ishte një sfidë e madhe për ta parë atë në mesfushë. Ai është një djalë i mrekullueshëm, ai punon shumë. Nuk e sheh kur mbërrin apo kur mbaron, është gjithmonë në punë. Ai ka kokën për të qenë portier i Milanit, ne e duam atë.

Mësoi italishten në 5 ditë, ka edhe fatin që ka në skuadër disa djem francezë: po e ndihmojmë të gjithë. A kam frikë se do të më vjedhe vendin në mesfushë? Duket mirë në portë… (qesh).

Për rinovimet e lojtarëve të rëndësishëm.

“Sigurisht që ndjej dashurinë e tifozëve, jo vetëm unë por edhe lojtarët e tjerë janë brenda Milanit si njerëz dhe si lojtarë. Klubi është me ne, na mbron dhe kjo është thelbësore”.

A do doje rinovimet e Kessie dhe Romagnoli.

“Po, sepse Frank dhe Alessio jane shoket e mi dhe i njoh prej kohësh. Edhe sot treguam, në një ditë jo aq të lehte, se e duam njëri-tjetrin. Këtë e dëshmon edhe goli 1-0 ku shkuam të gjithë duke perqafuar Mike”…

Leave A Comment