• Home
  • Bundesliga
  • “Mund të fitojnë gjithçka në këtë sezon”, Matthaus: Mund ta bëjnë edhe pa trajner

“Mund të fitojnë gjithçka në këtë sezon”, Matthaus: Mund ta bëjnë edhe pa trajner

Lothar Matthaus, ish-mesfushor historik, ka folur për Bayern Munich në një intervistë të dhënë për Bild.

“Bundesliga është mbrapa Premier League, natyrisht. Por vendet e tjera nuk na kanë kaluar. Ky është vetëm një moment”, ka thënë Matthaus.

“Kemi disa skuadra që konkurrojnë në kampionat edhe pse Bayern kryeson me 9 pikë avantazh, nuk imagjinoj të ketë një kampion tjetër veç tyre”.

Më tej për Leëandoëski-n me shokë:

“Champions? Bayern mund ta fitojë dhe mendoj se mund ta bëjë edhe pa Nagelsmann, siç kanë bërë me Hansi Flick. Besoj me të vërtetë se mund ta bëjnë përsëri”.

Leave A Comment