• Home
  • Moto GP
  • MotoGP: frikë në Stiria për Savadori dhe Pedrosa, motorët marrin flakë

MotoGP: frikë në Stiria për Savadori dhe Pedrosa, motorët marrin flakë

Momente frike në xhirot e para të Çmimit të Madh të Stirias në Moto GP.

Pas pak xhirosh nga fillimi, gara është ndërprerë me flamur të kuq për shkak të aksidentit mes Lorenzo Savadori në Aprilia dhe Daniel Pedrosa, wild card në KTM.

Dy motorët janë përfshirë nga flakët pas aksidentit me imazhet që kanë kujtuar aksidentit e vitit të kaluar të Vinales.

Fatmirësisht, duket se të dy pilotët nuk kanë pësuar asnjë dëmtim serioz.

Leave A Comment