• Home
  • Moto GP
  • MotoGP: Espargaro siguron pole në Britani

MotoGP: Espargaro siguron pole në Britani

I ka shkuar Honda-s së Pol Espargaro pole position në Çmimin e Madh të Britanisë, eta e dymbëdhjetë e Botëorit të Motorit.

Piloti spanjoll ka parakaluar në vijën e startit Ducati-n zyrtare të  Francesco Bagnaia dhe Yamaha-n e liderit të renditjes së përgjithshme Fabio Quartararo.

Nga radha e dytë e startit do të nisët Martin, ndërsa Valentino Rossi do të niset nga vendi i tetë.

Leave A Comment