• Home
  • Partizani
  • Milan përmbys Inter-in në 3 minuta dhe rishkruan historinë, GOLAZO nga Giroud (Video)

Milan përmbys Inter-in në 3 minuta dhe rishkruan historinë, GOLAZO nga Giroud (Video)

Milan ka mundur 2-1 Inter-in nëjavën e 24-t të Serisë A dhe ka bërë të tijin derbin e Milanos, duke shkuar 1 pikë larg kushërinjve kryesues në renditje.

Zikaltrit kanë dominuar pjesën e parë dhe e kanë zhbllokuar ndeshjen me Perisic në minutën e 38-të. Në të dytën, kuqezinjtë kanë reaguar në harkun e tri minutave dhe kanë përmbysur ndeshjen me dygolëshin e Giroud (75’ dhe 78’).

Inzaghi është mposhtur pas pothuajse 4 muajsh pa asnjë humnje, Pioli mban gjallë luftën për tiull në Italis.

Milan ka fituar derbin e parë me përmbysje për herën e parë që nga shkurti i 2004-ës.

Leave A Comment