• Home
  • La Liga
  • Marcelo shpërthen në lot, 15 vite te Real Madrid por “kurrë një natë si kjo” (VIDEO)

Marcelo shpërthen në lot, 15 vite te Real Madrid por “kurrë një natë si kjo” (VIDEO)

Sipas raportimeve nga Cadena Cope, mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, është gjithnjë e më i gatshëm për t’i dhënë fund karrierës së tij ne futboll…

34 vjeç, kontrata e tij skadon në fund të sezonit, objektivi i lojtarit brazilian është të fitojë të paktën një trofe tjetër për të kaluar Paco Gento në renditjen e klubit spanjoll dhe më pas të fillojë një përvojë të re si model për një markë të brendshmesh…

Edhe pse duhen disa muaj deri ne fund te sezonit, natyrisht qe ai po e mendon te ardhmen. Dashuria qe ndjen Bernabeu karshi tij eshte e barabarte me ate qe ndejnte edhe karshi ish-kapitenit legjendar Sergio Ramos edhe pse ky i fundit zgjodhi te vishte fanelen e PSG duke i zhgenjyer jo pak tifozet.

Megjithatë, ndryshe nga ai, Marcelo do të tregohet më ndryshe. Në vitin 2007, ende shumë i ri, Marcelo mbërriti nga Fluminense, skuadra e tij e vetme jashtë Real Madrid.

Plot 15 vite karrierë te “blancos” dhe shumë trofe, mes tyre 4 Champions League…

Çfarë e bëri Marcelon të qante në intervistë?

Megjithatë, ndryshe nga ai, Marcelo do të tregohet më ndryshe. Në vitin 2007, ende shumë i ri, Marcelo mbërriti nga Fluminense, skuadra e tij e vetme jashtë Real Madrid.

Plot 15 vite karrierë te “blancos” dhe shumë trofe, mes tyre 4 Champions League…

Dje, braziliani luajti si titullar në suksesin 1-0 ndaj Granada dhe në fund u intervistua nga mediat duke u dukur gati në lot.

Motivi lidhet me atë që stadiumi i rezervoi…

Dje në Bernabéu, në fushë si titullar dhe me shirit, ai mori një ovacion rrëqethës nga tifozët e tij në momentin e zëvendësimit, aq sa u emocionua në intervistën pas ndeshjes…

“Të gjithë në këmbë me brohoritje, ovacion për mua? Unë mund t’i jem vetëm mirënjohës njerëzve. – pranoi ai me lot në sy – Kam kaluar shumë mbrëmje magjike këtu, por edhe kjo është e veçantë…

Të luash për Real Madridin është një privilegj, mendo të luash për pesëmbëdhjetë vjet… Po e shijoj në çdo seancë stërvitore”.Dje, braziliani luajti si titullar në suksesin 1-0 ndaj Granada dhe në fund u intervistua nga mediat duke u dukur gati në lot.

Leave A Comment