• Home
  • Champions League
  • Leipzig-PSG, Szoboszlai zbulon: Ja pyetja që më bëri Neymar para penalltisë

Leipzig-PSG, Szoboszlai zbulon: Ja pyetja që më bëri Neymar para penalltisë

Një penallti në minutën e fundit i ka mohuar fitoren PSG-së kundër Leipzig në Champions League.

Lojtari që ka shënuar nga pika e bardhë ka qenë Szoboszlai, i cili ka zbuluar provokimin që i ka bërë Neymar para se të gjuante.

“Më është afruar dhe më ka thënë: ‘Do ta shënosh penalltinë?’. Unë jam përgjigjur ‘Po’”, ka thënë ylli i Leipzig pas ndeshjes.

“Ai ka thënë: ‘A je i sigurt?’. Unë i jam përgjigjur: ‘Nuk i gaboj kurrë’”.

Leave A Comment