• Home
  • La Liga
  • Laporta jep lajmin e madh, Barcelona përgatitet të mbulohet me para! “Jemi drejt mbylljes me…”

Laporta jep lajmin e madh, Barcelona përgatitet të mbulohet me para! “Jemi drejt mbylljes me…”

Barcelona do të ndryshojë sponsorët nga sezoni i ardhshëm dhe marka Spotify me shumë gjasa do të shfaqet në bluzat Blaugrana. Këtë e konfirmoi edhe presidenti Joan Laporta: “Negociatat janë duke u zhvilluar dhe gjithçka po shkon shumë mirë.

Ne do ta bëjmë njoftimin kur të ketë nënshkrime për kontratat. Besojmë se është opsioni më i mirë për fanellën e Barcelonës, një lidhje me muzikën.

Është një vendim i rëndësishëm, shpresoj që së shpejti të ketë një Mbledhje të Jashtëzakonshme të Aksionerëve me aksionerët kryesorë për ta miratuar atë”.

Nga sezoni 2022-2023, Barcelona do të ketë sponsorin Spotify, i cili do të zëvendësojë Rakuten, në bluzat e meshkujve, femrave dhe ato stërvitore.

Nuk është zyrtare, por sipas RAC1, Barça dhe kompania që ofron transmetim muzikor tashmë e kanë marrëveshjen, nënshkrimi do të arrijë në ditët në vijim, është i afërt. Shifrat janë të mëdha: një marrëveshje sponsorizimi me vlerë 280 milionë euro për tre vjet (deri në vintage 2024-2025).

E para parashikonte një arkëtim prej 55 milionësh falë Rakuten, 3.5 milionë nga Stanley për fanellat e skuadrës së femrave dhe 10 milionë nga Beko (në kontratën e fundit fillimisht ishte 19 milionë). Sipas asaj që lexohet edhe në Mundo Deportivo, fundjavën e kaluar drejtuesit e Spotify do të ishin në Camp Nou së bashku me drejtuesit e Blaugranas, duke demonstruar sinergjinë që lindi dhe afërsinë e zyrtarizimit të marrëveshjes.

Leave A Comment