• Home
  • Nations League
  • Italia ra në “grupin e ferrit”, Mancini: Grup argëtues. Jam i lumtur që do të përballem me…

Italia ra në “grupin e ferrit”, Mancini: Grup argëtues. Jam i lumtur që do të përballem me…

Pas shortit për edicionin e ardhshëm të Nations League, që e ka vënë Italinë në një grup me Anglinë, Gjermaninë dhe Hungarinë, trajneri Roberto Mancini, ka komentuar në faqen e UEFA-s:

“Një grup i bukur, me Anglinë, Gjermaninë dhe Hungarinë, do të jetë sigurisht një grup argëtues”, ka thënë trajneri i “Axurrëve”.

– A është grupi i vdekjes?

“Jo, janë ndeshje futbollit, sfidat me skuadrat e mëdha janë pjesë e spektaklit të këtij sporti”.

– Një gjykim për kundërshtaret?

“Me Anglinë ka qenë finalja e fundit e Europianit, kështu që do të jenë dy ndeshje intensive. Me Gjermaninë është një klasike e futbollit botëror dhe për mua do të jetë ndeshja e parë si trajner kundër tyre, jam i lumtur. Në fund, me Hungarinë do të jetë edhe një sfidë mes italianësh, me trajnerin e tyre Rossi, kanë bërë shumë mirë në Europianin e fundit”.

– Objektivi është të fitosh Nations League?

“Do ta provojmë. Duam të kthehemi të luajmë në Final Four siç ka ndodhur këtë vit dhe të provojmë ta fitojmë turneun”.

Leave A Comment