• Home
  • Kupa e Botës
  • Italia, Mancini dhe e ardhmja: vjen lajmërimi i trajnerit “axurr”

Italia, Mancini dhe e ardhmja: vjen lajmërimi i trajnerit “axurr”

Pas fitores në Euro 2020, ka ardhur zhgënjimin për kualifikimin e munguar të Italisë në Botërorin 2022.

Axurrët kanë dalë të dytët në grupin kualifikues mbrapa krahëve të Zvicrës, dhe fati i italianëve do të vendoset në playoff-et e marsit.

Kombëtarja e Mancini-t do të luajë kundër Maqedonisë së Veriut dhe më pas, në rast fitoreje, do të përballet me fituesen e Portugali-Turqi për të siguruar një vend në Kupën e Botës.

“Jam i sigurt se do t’ia dalim. Kjo nuk është Italia e 2018-ës dhe edhe atëherë diferenca me skuadrat e mëdha nuk ishte e madhe. Kemi fituar besim nga fitorja e Europianit”, ka thënë Mancini për L’Equipe.

Për të ardhmen e tij: “Nuk mund të mendoj tani për atë që mund të ndodhë më mbrapa. Duhet të presim e të shohim se çfarë do të ndodhë në playoff, për momentin është e vështirë ta themi”.

Në rast të një largimi nga Italia, për Mancini-n mund të interesohen Manchester United, Juventus dhe PSG.

Leave A Comment