• Home
  • Bundesliga
  • Haaland: Kërkoj vetëm diçka nga karriera ime… | Pastaj i shkel syrin Premier League

Haaland: Kërkoj vetëm diçka nga karriera ime… | Pastaj i shkel syrin Premier League

Erling Haaland foli për Sky Sports disa javë më parë kur foli për mënyrën se si klubi po fillonte ta shtynte të merrte një vendim për të ardhmen e tij: “Nuk dua të them shumë për këtë, por ndjeva se ishte koha për të thene diçka, sepse shumë po flisnin.

Tani nuk dua të them shumë, thashë atë që thashë, por tani le të vazhdojmë”

Në çfarë mund të përmirësohet Haaland? Sulmuesi i Dortmundit përgjigjet: “Unë mund të përmirësohem në të gjitha aspektet. Nëse më thoni se jam një finalizues i mirë, mund të përgjigjem se mund të bëj akoma më mirë.

Dhe mund të bëhem më i shpejtë, më i fortë. Por nëse më duhej të zgjidhja se çfarë të përmirësoja, do të thosha se idealja do të ishte rezistenca ndaj dëmtimeve.

Të mos lëndohem është synimi im në vitin 2022”

Sulmuesi norvegjez i Borussia Dortmundit komentoi situatën në Bundesligë me stadiumet bosh: “Më mungojnë tifozët. Ne luajmë me dyer të mbyllura, në Angli stadiumet janë plot: Nëse shikoni anglisht. futbolli, e shihni është më emocionues”.

Leave A Comment