• Home
  • Premier League
  • Firmino humb vendin e titullarit, Klopp ka gati dhuratën për brazilianin

Firmino humb vendin e titullarit, Klopp ka gati dhuratën për brazilianin

Sipas Football Insider, Liverpool është gati t’i ofrojë rinovimin e kontratës brazilianit Roberto Firmino, një nga lojtarët e preferuar të Jurgen Klopp.

Kontrata aktuale e ish-yllit të Hoffenheim me Liverpool-in skadon në verën e vitit 2023, por trajneri gjerman dhe drejtuesit e klubit duket se kanë vendosur t’i ofrojnë një marrëveshje të re.

31 vjeç në tetor, për Të Kuqtë do të kishte gjithmonë një rol të rëndësishëm në skuadër edhe pse jo më si një titullar i paprekshëm si në të kaluarën.

Në fakt, braziliani ka luajtur vetëm 7 ndeshje si titullar në këtë sezon, pasi është parakaluar në hierarkitë e ekipit nga Diogo Jota, autor i 17 golave në këtë sezon.

Leave A Comment