• Home
  • Bundesliga
  • Çmenduri në Bundesliga, përmbysje spektakolare e Dortmund ndaj  Frankfurti-t (Video)

Çmenduri në Bundesliga, përmbysje spektakolare e Dortmund ndaj  Frankfurti-t (Video)

Nga 2-0 në 2-3 në 20 minutat e fundit të ndeshjes.

Borussia Dortmund ka arritur të marrë tri pikët kundër Frankfurt-it me një përmbysje të pabesueshme në pjesën e dytë, pasi e para ishte mbyllur 2-0 në favor të vendasve falë dy golave të Borre (15′, 24′).

Hazard ka ngushtuar shifrat në minutën e 71-të, Bellingham ka barazuar në të 87-ën dhe Dahoud ka përmbysur rezultatin në të 89-ën.

Falë këtyre tri pikëve, verdhezinjtë kanë shkuar vetëm gjashtë pikë larg Bayern-it kryesues në renditje.

Leave A Comment