• Home
  • Bundesliga
  • Chelsea sfidon Bayern për yllin e Barçës, ja çfarë po tundon lojtarin

Chelsea sfidon Bayern për yllin e Barçës, ja çfarë po tundon lojtarin

Chelsea është gati t’i dhurojë Thoms Tuchel-it një lojtar për krahun e djathtë: bëhet fjalë për Sergino Dest, i cili duket se ka humbur pozicione me uljen në stol të Xavi-t dhe rikthimit të Dani Alves.

Lojtari amerikan pëlqehet edhe nga Bayern Munich, por janë londinezët që kanë bërë më shumë hapa përpara, siç ka zbuluar Sport.

Dëshira e lojtarit është ajo që të qëndrojë dhe të rifitojë një fanellë si titullar, por ideja për të luajtur më kampionët e Europës mund ta bëjë të ndryshojë ide.

Leave A Comment