• Home
  • Champions League
  • CHAMPIONS: Një super gol shtang Chelsea-n, Juventus fiton grupin me “Del Piero-n e ri” (Video)

CHAMPIONS: Një super gol shtang Chelsea-n, Juventus fiton grupin me “Del Piero-n e ri” (Video)

Chelsea përmbyset, përmbys dhe kapet në fund.

Londinezët kanë barazuar 3-3 kundër Zenit-it dhe kanë dalë të dytët Grupin H të Champions League.

Një gol në minutën e 94-t ka shtangur kampionët e Europës dhe ka çuar  golat e Werner (2) dhe Lukaku-t.

Në vendin e parë të Grupi H pozicionet Juventus.

Bardhezinjtë kanë mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 Malmo-n në shtëpi.

Ndeshja është vendosur nga një gol i Kean në minutën e 18-të.

21-vjeçari është bërë golashënuesi më i ri italian me fanellën e Juventus-it në një ndeshje të Champions League, pas Alessandro del Piero.

Leave A Comment