• Home
  • Premier League
  • Botërori për klube: Lukaku vendos 45 minutat e para kundër Al Hilal (Video)

Botërori për klube: Lukaku vendos 45 minutat e para kundër Al Hilal (Video)

Al Hilal-Chelsea është gjysmëfinalja e dytë e Botërorit për klube që po zhvillohet në Abu Dabi. 45 minutat e para janë vendosur nga një gol i Romelu Lukaku-t në minutën e 32-të.

Sulmuesi belg ka qenë në vendin e duhur, në momentin e duhur dhe nuk ka falur.

Ky ka qenë goli i parë i shënuar nga belgu që nga ai i realizuar 21 dhjetorin e kaluar në barazimin 1-1 kundër Brgihton-it, duke i dhënë fund një ecurie prej gjashtë ndeshjesh pa gol.

Leave A Comment