• Home
  • Nations League
  • Bosnje-Itali, formacionet zyrtare: ylli i Juventus-it përfundon në stol

Bosnje-Itali, formacionet zyrtare: ylli i Juventus-it përfundon në stol

Bosnja dhe Italia do të përballen në 20:45 në javën e fundit të fazës me grupe të Nations League.

Trajneri Alberico Evani ka vendosur të lërë në stol Federico Bernardeschi-n për sfidën e sotme.

Pjesa tjetër e formacionit është e njëjtë me atë që ka dominuar kundër Polonisë, me Berardi-n që ka marrë vendin e yllit të Juventus-it në krah të Insgine-s dhe Belotti-t.

Pjanic do të udhëheqë mesfushën e Bosnjës, ndërsa Prevljak do të marrë vendin e Dzeko-s në sulm.

Formacionet zyrtare

Bosnia (4-3-3) Piric; Corluka, Hadzikadunic, Sanicanin, Kadusic; Cimirot, Pjanic, Krunic; Tatar, Prevljak, Gojak.

Italia (4-3-3) Donnarumma; Florenzi, Acerbi, Bastoni, Emerson; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Belotti, Insigne.

Leave A Comment