• Home
  • Tenis
  • Boris Becker: Ka ardhur koha që ata të dy të tërhiqen nga sporti

Boris Becker: Ka ardhur koha që ata të dy të tërhiqen nga sporti

Boris Becker, një nga ikonat e tenisit, ka këshilluar Roger Federer e Rafael Nadal që të tërhiqen nga sporti. Sipas ish-tenistit gjerman, ka ardhur koha që këta dy tenistë të mos shtyjnë më tërheqjen e tyre nga sporti, por të largohen kokëlartë dhe me nder.

Federer, Nadal e Djokovic kanë fituar nag 20 grand slam secili dhe ky është një fakt i jashtëzakonshëm, që vështirë se do të përsëritet më. Gjithsesi, shifrat janë kokëforta dhe Djokovic i ka kaluar dy të tjerat në statistikat e tjera”, tha Becker.

Nëse të tre do të vendosnin të ndaleshin në këtë moment, për mua Djokovic mbetet më i madhi në histori. Ai ka ende mundësi të fitojë titujt, ndërsa Roger e Rafa jo. Ndaj, ka ardhur koha që ata të dy të tërhiqen nga sporti si kampionë”, tha Becker.

Leave A Comment