• Home
  • La Liga
  • B*OMBA E ESPN | “Aubameyang te Barcelona falas…”, Laporta: “Po negocion ai dhe Arsenali sepse…”

B*OMBA E ESPN | “Aubameyang te Barcelona falas…”, Laporta: “Po negocion ai dhe Arsenali sepse…”

Bombë nga Barcelona. Kur negociatat dukeshin të mbyllura, presidenti Joan Laporta ringjalli shpresat, duke deklaruar para mikrofonave të Mundo Deportivo:

“Mateu Alemany (drejtori sportiv) më tha se Aumebayang do të vije. Dembélé? Opsioni i fundit për të është kalimi në një klub anglez (Chelsea apo Tottenham) “.

Më pas ai korrigjoi goditjen e tij duke folur me “Cuatro”: “Aubameyang po zgjidh problemet e tij me Arsenalin dhe ne jemi në pritje. Mateu është duke punuar për këtë, ne duam ta nënshkruajmë si goditjen e fundit”

Sipas ESPN, Aubameyang ishte gati te kthehej ne Angli pasi akordi nuk u gjet, por tani po punohet qe ai te prishe perfundimisht kontraten me Arsenalin dhe te firmose kushte te reja me Barcelona-n si futbollist i lire.

Aubameyang ka kontrate me Arsenal deri ne vitin 2023 dhe per te prishur kontraten duhet qe Arsenal gjithashtu t’i paguaje nje pjese te rroges, ndoshta gjysmen qe do te merrte deri ne qershor te vitit 2023.

Leave A Comment