• Home
  • La Liga
  • BARCELONA DHURON SHOW | Adama Traore, çfarë debutimi! Atletico i gjunjëzuar 45′ e para (VIDEO)

BARCELONA DHURON SHOW | Adama Traore, çfarë debutimi! Atletico i gjunjëzuar 45′ e para (VIDEO)

Një super Barcelona bën atë që do me Atleticon, duke fituar 3-1 ne 45′ e para, por mund të kishte bërë edhe më shumë.

Atletico e Siemones, hiq golin në fillim të ndeshjes, nuk ka bere thuajse asgje.

Skuadra e Xavit ka qene ne harmoni te plote dhe njeriu qe po ben diferencen eshte Adama Traore, qe ka hyre ne mekanizmat e skuadres katalanase ne perfeksion dhe bashke me Alves ne te djathte po merren vesh shume mire.

Pas golit te shpejte te Carrasco, Atletico u fik totalisht. Eurogoli i Jordi Alba (spektakolar me goditje volej) dhe me pas Gavi i dhane avantazhit katalanasve duke shperthyer Camp Nou.

Dallohet Adama Traore me asistin e tij. Ne fund te pjeses se pare, goditje e lirë nga Dani Alves, Pique godet traversën, topi kthehet dhe Ferran Torres qe gabon ne goditje dhe e le topin aty ku Araujo nuk fal dhe shenon golin e 3-1!

Leave A Comment