• Home
  • La Liga
  • Aubameyang, ja shuma e majme që e bindi të prishte kontratën me Arsenal-in

Aubameyang, ja shuma e majme që e bindi të prishte kontratën me Arsenal-in

Arsenal duket se e ka paguar Pierre-Emerick Aubameyang 7 milionë sterlina për të zgjidhur 18 muaj para kohe kontratën e tij prej 350 mijë eurosh në javë.

Sulmuesi 32-vjeçar është larguar nga Arsenal dhe ka nënshkruar një kontratë me Barcelona-n në ditën e fundit të merkatos për një vit e gjysmë.

Siç ka shkruar Times, Aubameyang është paguar 7 milionë sterlina për t’u larguar me kosto zero nga Londra pas prishjes së marrëdhënies me trajnerin Arteta dhe klubin për arsye disiplinore.

Leave A Comment