• Home
  • Seria A
  • Asist i jashtëzakonshëm nga Maignan, Leao kalon Milan-in në avantazh (Video)

Asist i jashtëzakonshëm nga Maignan, Leao kalon Milan-in në avantazh (Video)

E diela e Serisë A është hapur me Milan-Sampdporia, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit italian. Kuqezinjtë kërkojnë fitoren për të marrë kreun, ndërsa Sampdoria synon t’i largohet vendeve të fundit.

Ka nisur gjithçka mirë për skuadrën e Pioli-t, që në minutën e tetë të ndeshjes ka gjetur golin e avantazhit me Rafael Leao-n.

Portugezi ka marrë një pasim të pabesueshëm nga Maignan, ka kaluar kundërshtarin me një lëvizje magjike dhe ka mposhtur me lehtësi portierin Flacone.

Leave A Comment